PUBG Mobile Klan Sistemi | Playsell: Pubg Mobile UC, Valorant VP, E-Pin Satın Al WhatsApp Destek
Sepetim

PUBG Mobile Klan Sistemi

PUBG Mobile Klan Sistemi

PUBG Mobile Klan Sistemi

PUBG REHBER

18.03.2022 20:11

Oyuna gelen bir güncellemeyle aktif halde olan klan, kullanıcıların sürekli olarak kullandığı sistemlerden biridir. Hatta oyun içerisinde var olan ekip düzenin iyileştirilmiş hali olarak da yorumlanabilir. Klan sisteminin var olması, oyunların daha eğlenceli ve heyecanlı olmasını sağlamaktadır. Ayrıca oyuncuların bir arada ödül alabilmelerinde etkili olan bir takım düzeni olarak da yorumlanabilir. Klanlar, avatarlar ve simgelerle beraber de özel hale getirebilirler. Yani sizin bulunduğunuz klana özel avatarlar ve simgeler bulunabilir. Klan seviyenizin yükselmesiyle beraber de takımınızdaki üye sayısını arttırabilirsiniz. Klan içerisine oyuncu olabilme fırsatınız yine seviyenizle bağlantılıdır.

 

PUBG Mobile Klan Yöneticiliği

 

Tüm ekipler içerisinde olduğu gibi PUBG Mobile klan içerisinde de bir düzen varlığı söz konusudur. Ekip içerisinde bir de yönetici bulunmaktadır. Yani aslında klan bünyesinde bir ana yönetici seçimi yapılmaktadır. Ana yöneticinin haricinde yardımcı yöneticiler de bulunur. Yardımcı yöneticiler de aynı şekilde seçimle belirlenmektedir. Siz bir klan açtığınızda, klanın sahibi siz olduğunuzdan dolayı yönetici de siz olmuş olursunuz. Ana yönetici olarak dilerseniz yardımcı yöneticileri de kendiniz seçebilirsiniz. Yardımcı yöneticiler sizin yerinize klanla ilgilenebilir ve klan düzenin sürekli takip edilme görevini üstlenebilirler.

 

Eğer klanınızın yöneticisi olarak üye eklemesi yapmak istiyorsanız, bu görevi yalnızca siz ve eş liderinizin yapabileceğini de bilmelisiniz. Ana yönetici ve eşiniz klan içerisinde yer almasını istedikleri takım arkadaşlarına davetiye gönderebilmektedir. Bu sayede oyun içerisindeki diğer klan oyuncularının arkadaşlarını ve tanıdıklarınızı ekleyebilirsiniz. Oyuncu ekleme süreci de oyuncunun klan liderine bildirilmesi, liderin davetiye göndermesi şeklinde devam etmektedir. Klanınızda davet göndermeniz için de yapmanız gerekenler oldukça kolaydır. Klanınızın ana menüsündeyken, sağ tarafta yer alan davet sekmesine tıklamalısınız. Gerekli bilgileri de doldurduktan sonra artık davetiyenizi gönderebilirsiniz.

 

PUBG Mobile Klan Görevleri

 

PUBG Mobile üzerinden bir klan kurduğunuzda veyahut bir klana katıldığınızda karşınıza bazı görevler çıkar. Görevler her klan için düzenli şekilde verilmektedir. Görevler de eğitimler gibi farklı seçeneklerle sunulmaktadır. Bu eğitim ve görevleri başarıya tamamladığınızda da seviyenizi yükseltmiş olursunuz. Yani aslında klanınızı büyütebilmenizin yolu size verilen görevleri başarılı bir şekilde tamamlamanızdan geçmektedir. Seviyenizi arttırmanızla beraber farklı aktivite puanları da alabilmeniz mümkündür. Klan görevleri sayesinde yeni maceralara eşlik edebilir, çok eğlenceli zaman geçirme şansı da elde edebilirsiniz. Kazandığınız puanları da özel hediyeler almak için kullanabiliyorsunuz. Yani genel manada klan görevlerinin oyuncuların kazançlı olmasında etkili olduğu da söylenebilir.

 

Klan etkinlikleri; etkinlik puanı kazanmak isteyenlerin tercih edecekleri en doğru yoldur. Bu yüzden de etkinlik puanı kazanmak adı altında klan eğitimlerini eksiksiz şekilde tamamlamanız gerekir. Hatta bu aşamada günlük klan eğitimlerine katılabilir ve eğitimlerinizi tamamlayabilirsiniz. Etkinlik puanı kazanabilmenizin bir diğer yolu da maçlara katılmaktır. Maçları klasik modda ya da eğlence modunda seçebilirsiniz. Katıldığınız maçlar yüksek etkinlik puanı almanızı sağlayabilir. Ekstra olacak şekilde bonus aktive puanı kazanmak için de klan üyeleriyle birlikte ekip olmanız gerekmektedir. Ekibiniz içerisinde ne kadar klan üyesi olursa bonusunuz da o oranda artış göstermektedir.

 

PUBG Mobile Klan Dükkânı

 

Klan dükkanı; PUBG Mobil içerisinde bulunan klanların elde ettikleri puanlarla bir şeyler satın aldıkları dükkan olarak bilinmektedir. Yani aslında klanlara özel bir mağaza olarak da tanımlanabilir. Elinizde bulunan klan puanınızı kullanarak avatar ve öğe çerçevelerini satın alabilmeniz için uyumludur. Hatta klan seviyenizin yükselmesiyle beraber dükkan içerisinde bulunan ürünlerin kilitleri de açılır. Yani seçebileceğiniz ürünler de seviyenizle bağlantılıdır. Eğer klan seviyeniz yüksekse, klan dükkanı içerisinde yer alan özel kostümleri de satın alabilirsiniz. Böylece özel kostümleri kullanıp takımınızı çok daha güçlü gösterebilirsiniz.

 

Klanınızın alışveriş yapma seviyesini görebilmek için de alışveriş kısmına girmeniz yeterli olacaktır. Alışveriş sekmesine giriş yaptığınız zaman karşınıza çıkacak olan ürünleri ne zaman ve nasıl satın alabileceğinizi de görebilirsiniz. Klan dükkanı, birden fazla ürün listesinin yer aldığı bir alandır ve klanınız için uygun olan ürünleri satın alabilirsiniz.

 

PUBG Mobile Klan Kapasitesi

 

Klanların gelişmiş özelliklerinin yanı sıra kapasitesi de farklı özelliklerle ele alınmaktadır. Yani eğer bir ekibiniz bulunuyorsa, klanınızın başlangıç seviyesinde yalnızda on oyuncu dahil edebilmeniz mümkündür. Klanınız içerisinde on tane davetiye gönderme hakkınız bulunmaktadır. Ancak son zamanlarda güncellemelerin gelmesinden kaynaklı olarak ilk seferde alınan oyuncu sayısı otuza uzanmıştır. Fazladan oyuncu eklemek isterseniz de klanınızın seviyesine göre ekleme yapabilirsiniz. Seviyeniz arttıkça oyuncu ekleme fırsatınız da artmaktadır. Her seviye içerisinde de beş oyuncu katılımı yapabilirsiniz. Buna bağlı olarak da seviye seviye ilerleyebilir ve oyuncu sayınızı istediğiniz kadar çoğaltabilirsiniz.

 

PUBG Mobil Klan Yükseltme

 

Oyuncuların sürekli olarak kullandığı ve bir ekip oluşturmayı mümkün hale getiren klanlar, belirli olanaklarla beraber yükselirler. Bu olanaklar da klanınızın aktifliği, oyunlardan elde ettiğiniz başarı durumu gibi seçeneklere bağlıdır. Tüm bu seçeneklerle beraber seviyenizin artışına da şahitlik edebilirsiniz. Ulaşabileceğiniz en büyük klan seviyesi de oyuncu seviye olarak bilinmektedir. Sizin klan seviyeniz arttıkça, klan dükkanınızda yer alan eşyaların sayısı da artmaya devam etmektedir. Klan yükseltme imkanı için de en önemli detay, etkinlik puanları olarak bilinmektedir. Yüksek seviyeye ulaşan klanda, klan oyuncularınızı arttırabilir, daha değerli eşyalara sahip olabilirsiniz.

 

PUBG Mobile Klan Kurulumu

 

Klan ile ilgili genel bilgilendirmeleri öğrendiğinize göre artık klan kurulumuna geçebilirsiniz. Kurulum aşamasında da nasıl ilerlemeniz gerektiğini bilmeniz önemli. Çünkü klanınızı doğru bir şekilde kurmadan, söz konusu olanakların hiçbirinden faydalanamaz ve arkadaşlarınızla bir ekip haline gelemezsiniz. Kurulum detaylarına girildiğindeyse, öncelikli olarak klan kurmak için 50.00 BP harcamanız gereklidir. Yani bir klan oluşturmak istediğinizde sizin için en önemli detay budur.

 

Gerekli harcamayı yapıp klanınızı aldıktan sonra da oyunun ana menüsüne girmelisiniz. Ana menüye girildiğinde Klan sağ alt kısımda bulunmaktadır. Tıkladığınızda, karşınıza klan listenizi görebileceğiniz bir ekran çıkmaktadır. Ayrıca henüz hala klanınızı oluşturmadıysanız klan oluşturmanız için gerekli olan sekme, sağ kısımdadır. Klan işlemlerini başlatmak için bu sekmeden destek alabilirsiniz. Klan oluşturma işlemleri sırasında ilk olarak isminizi belirlemelisiniz. Klan isminizi belirlemenizin ardından da ekibinize uygun bir slogan seçmeniz gerekir. Sloganınızı ilgili kutucuğa yerleştirdiğinizde işlemlerinizi bitirmiş sayılırsınız. Artık yapmanız gereken şey de klan oluşturma sekmesine girmenizdir.

 

Genel ayarları tamamladığınızdan artık klanınızı kendi taleplerinize göre düzenleyebilirsiniz. Ek olarak eğer bir klanınız varsa ve klanınızı değiştirmek istiyorsanız bu işlemi gerçekleştirmeniz de mümkündür. Bunun için yapmanız gereken herhangi bir işlem ya da koşul bulunmaz. PUBG Mobile bünyesinde eğlenceli zaman geçirmek ve farklı aktivitelere katılmak için kullanılan klan, çoğu oyuncunun da olmazsa olmazlarından biridir. Klanınız bünyesinde birçok etkinliğe katılabilir, oyun sürecini sizin için daha özenli bir hale getirebilirsiniz. Ayrıca söz konusu tüm işlemler görüldüğünden çok daha kolay ve kısa süre içerisinde tamamlanabilmektedir. 

 

Ayrıca klan için gereksinimleri daha hızlı şekilde gerçekleştirebilmek için UC Alabilir UC ile Klan görevlerini ve Klan için gerekli olan tüm herşeyi hızlıca atlatabilirsiniz.
Yeterli seviyede UC hesabınızda yoksa PUBG Mobile UC Kategorimizden yeterli miktarda UC alabilirsiniz.