PUBG Mobile Nedir Nasıl Oynanır? | Playsell: Pubg Mobile UC, Valorant VP, E-Pin Satın Al WhatsApp Destek
Sepetim

PUBG Mobile Nedir Nasıl Oynanır?

PUBG Mobile Nedir Nasıl Oynanır?

PUBG Mobile Nedir Nasıl Oynanır?

Haberler

23.09.2021 08:13

 PlayerUnknown's Battlegrounds'un kısaltması olan PUBG, Hayatta kalma bazlı FPS oyunudur. Bilgisayarda ve telefonda olmak üzere toplam 3 sürümü vardır. Bilgisayarda PlayerUnknown's Battlegrounds, telefonda PUBG Mobile ve düşük sistemli telefonlarda ise PUBG MOBİLE LİTE sürümlerini bulundurur.

100 kişilik devasa bir çok oyunculu özelliğine sahip olan PUBG, son zamanlarda listelerde birinci olan en popüler oyundur. 2017 yılında ilk defa PUBG duyurulmuştur. Oyunun ilgi çektiğini fark eden yapımcılar bir yıl sonra PUBG'yi telefona uyarlayıp Pubg Mobile'yi piyasaya sürmüşlerdir. App Store ve Google Play Store olmak üzere birçok platformda milyonlarca indirmelere sahip olmuştur. Telefona çıkarıldığında büyük bir patlama yaşamıştır ve zirveye yerleşmiştir.

PUBG Mobile'ye Nasıl Kayıt Olunur ?

Uygulamayı indirdikten sonra oyun içi biraz daha güncelleme yükleyeceği için indirme yapar. İndirme tamamlandıktan sonra ise karşınıza giriş yapma ekranı çıkar. Sosyal medya hesaplarınızı veya gmailinizi kullanarak giriş yapabilirsiniz. Giriş yapmak iki aşamalı olduğundan dolayı size sunulan seçeneklerden seçtiğinize ek olarak giriş yapmalı ve o hesabın size ait olduğunu doğrulamalısınız. Doğruladıktan sonra otomatik olarak sizi PUBG'nin ana menüsüne atacaktır. Menüye attıktan sonra oyuna girmeden önce bazı ayarları yapmanız gerekiyor.

PUBG Hangi Ayarların Yapılması Gerekiyor ?

Oyunun içinde deneyerek en rahat edebileceğiniz ve fark edilebilecek bir crosshair oluşturmalısınız. Crosshair, oyun oynarken en çok etki eden faktörlerden biridir. Güzel bir Crosshair ile birinci olabilirsiniz ve çorba paranızı çıkarabilirsiniz :)

Sistem özelliklerinize göre kendinize uygun görüntü ayarları oluşturmalısınız. PUBG içinde düşük, orta ve yüksek gereksinimli olarak sınıflandırmıştır. Telefonunuz kötü ise düşük ayalarda oynayarak yüksek FPS alabilirsiniz, Telefonunuz Pubg Mobile'yi yüksek ayarlarda açıyor ama biraz rahatsız ediyorsa orta ayarlarda oynayabilirsiniz. Yüksek ile Ortanın arasında pek fazla fark yoktur. Telefonunuza güveniyorsanız direkt olarak yüksek ayarlarda oynayarak oyunun tadını çıkarabilirsiniz.

Crosshair oluşturduktan sonra onun için bir hassasiyet ayarı yapmanız gerekiyor. Bunu tek kişilik dünyalarda veya eğitimde yapmanız en iyisi olacaktır. Kendinize uygun bir hassasiyet seçip savaşmaya başlayabilirsiniz.

 

PUBG Mobile Nasıl Oynanır ?

100 kişilik bir devasa oyunda birinci olmak zordur. Birinci olmak için iyi bir şekilde hareket etmeli ve rakiplerinizi gözlemlemelisiniz. İlk olarak ana menüde girmek istediğiniz haritayı ve oyuncu sayısını seçmelisiniz. Yeni başladıysanız ekip olarak girmek sizi geliştirmez başka insanların peşinde sürükler. Ondan dolayı tek başlamalı ve oyunu biraz keşfetmelisiniz. Haritayı seçtikten sonra oyun bulduğunda sizi bekleme ekranına atacaktır. Bekleme ekranından sonra uçakta atlamanız gereken bir yer seçmelisiniz. Seçtiğiniz yer Loot bakımında dolgun olmalıdır ki iyi siyahlar sayesinde oyunu kazanma şansınız olsun. Loot yaparken bir yandan da çevrenize dikkat etmeniz gerekir. Çok açıkta kalarak düşmanlarınıza yem olabilirsiniz veya gizliden gizliye oynayarak onları avlayabilirsiniz. Gizli gizli oynarken ve loot yaparken unutmamak gereken bir diğer şey ise alan daralmasıdır. Birçok oyuncu alan daralması yüzünden elenmektedir. Sık sık mavi alanı kontrol etmelisiniz.

 

Oyunda dengeyi değiştiren ve sizi diğer oyunculardan güçlü kılacak bir diğer unsur ise drop özelliğidir. Belirli zaman aralıklarında uçak, haritanın rastgele kısımlarına drop bırakmaktadır. Drop düştükten sonra kırmızı bir işaret fişeği patladığından dolayı ayırt edilebilecek özelliğe sahiptir. Drop'un içinden AWM, Seviye 3 Çelik yelek, Seviye 3 Çelik kask ver bir çok özel silah çıkarabilir. Drop'u takip etmek sizi bir adım öne taşır.

 

Birçok oyuncu öldüğünde ve az kişi kaldığında ise araba, motor kullanmamanız gerekir. Araba ve motor ses yaptığından dolayı sizin yerinizi düşmanlarınıza kolay bir şekilde belirtebilir. Gizliden gizliye kamufle olarak ağaçlar ve evlerin arkasından oynamalısınız. Birbiriyle savaşan oyuncular gördüğünüzde ise birbirlerini öldürmelerini bekledikten sonra kalan oyuncuyu öldürerek birinci olabilirsiniz.